Роман Огроднічий: Бізнес під час війни, або як допомагає Lean? - ABM
Назад

Роман Огроднічий: Бізнес під час війни, або як допомагає Lean?

Роман Огроднічий
Роман Огроднічий: Бізнес під час війни, або як допомагає Lean?

Бути ефективним під час війни — це мистецтво, яке вимушено опановують вітчизняні аграрії надшвидкими темпами. І багато в кого це виходить. Уявляєте, які надздібності в бізнесі вже прокачали українські фермери, не зупиняючи виробництва навіть за воєнного стану?! Тож, коли настане мир, наш АПК має гарні шанси відновитися швидко.

Директор компанії «АБМ-ТРЕЙД» Роман Огроднічий поділився з Kurkul.com власним досвідом безупинного виробництва кормових добавок для продуктивних тварин. Його підприємство має прописку у смт Локачі, що на Волині, та працює із 2008 року.

Kurkul.com: У зв’язку з воєнною ситуацією, що склалася в Україні, у якому форматі буде здійснюватися підтримка тваринницьких господарств компанією: що зміниться, а що залишиться сталим?

Роман Огроднічий: Жодних змін у бік скорочення виробництва в нас не передбачається. Навпаки, плануємо розширювати перелік послуг, що надаємо. Так, ми запускаємо власну лабораторію, яка поки що працює у тестовому режимі. Тобто вона наразі функціонує для наших власних потреб та потреб наших партнерів. З нашого боку сервісна підтримка партнерів буде лише розширюватися. Можливо, трохи зазнає змін політика щодо застосування деяких фінансових інструментів — ми зможемо кредитувати тільки в тих межах, що були встановлені умовами наших контрактів.

Читати за темою: Велетенськими кроками до рекордних надоїв

Kurkul.com: Як пристосовується компанія до умов роботи під час воєнного стану?

Роман Огроднічий: Звісно, що працювати в таких умовах нелегко, проте непрості ситуації дають нам класний стимул для розвитку. Ми впевнено йдемо вперед і темпи не сповільнюємо. Деякі фахівці (частіше фахівчині) працюють віддалено через те, що були змушені виїхати за кордон. Значна частина наших співробітників — чоловіків — служить у лавах ЗСУ або проходить контрактну службу в підрозділах територіальної оборони. Тож нам довелося залучати нових працівників.

Маємо певні труднощі, пов’язані з блокування росією морських портів України, яке призводить до збільшення логістичних ланцюгів у забезпеченні підприємства сировиною. Всі потоки сировини, яку ми імпортуємо, доводиться перенаправляти до Румунії та Польщі. Швидка перебудова логістичних шляхів далася нам не легко, проте ми впоралися. Забезпечивши себе наразі сировиною, ми почуваємося впевнено. Крім цього, ми були змушені змінити програмне забезпечення, яке використовуємо. Від російського програмного продукту, комплексної CRM системи Бітрікс24, довелося відмовитися. Проте альтернативу ми швидко знайшли. Звісно, що все це — додаткові витрати для нас, але ми ні в якому разі не хочемо залежати від росіян, тож рішення приймаємо негайно.

Читати далі на Kurkul.com

Анна Клочко, Kurkul.com, 2022 р.