Стабільна сила силосу — StabioSIL® - ABM
Назад

Стабільна сила силосу — StabioSIL®

Усі полюбляють смачну їжу. Що насамперед збуджує апетит? Запах і зовнішньо привабливий вигляд страви. Це саме стосується й тварин та корму, яким їх годують. Адже не секрет, що якісний корм, зокрема на молочно-товарній фермі, — це висока молочна продуктивність корів, швидкі темпи росту тварин на відгодівлі й, зрозуміло, задоволені як насамперед мешканці МТФ, так і її працівники. І логічний ланцюжок тут очевидний: здоровий якісний корм — здорові тварини — бажані результати — ефективне господарювання — стабільна прибутковість. А хіба це не те, чого прагнуть усі тваринники? Вся суть у тім, як цього досягти на практиці. Компанія «АБМ-ТРЕЙД» має чіткі орієнтири на шляху до успіху: власні розробки ефективних рецептур кормових біодобавок, готові продукти, що сприяють поліпшенню й стабілізації стану тварин і підвищенню їхньої продуктивності. І, звісно, щире бажання бути корисними й причетними до вашого успіху. Одним із кроків, які вас наблизять до нього, є наш продукт — біоконсервант силосу StabioSIL®

Готуй силосозбиральний комбайн узимку, а силос улітку!

Весняно-літній період значно збагачує раціон корів — тут і запашна трава на випасі, і соковита зелена маса на фермі. А як забезпечити корів поживним вітамінним раціоном узимку? Ясна річ, для цього є відмінне рішення — силос! Технологію його заготівлі знали ще наші діди-прадіди, проте нині вона значно прогресувала: з’явилися сучасні високоефективні силосозаготівельні комбайни й інша допоміжна ефективна техніка, значно розширилися можливості щодо вибору розміщення силосу — не лише в траншеї, бурти, а й в полімерні мішки, рукави, а сінаж — ще й у рулони та тюки, затягнуті в поліетилен. І, звісно, наразі на допомогу тваринникові в силосуванні прийшли і якісні пакувально-укривні матеріали. Та й це ще не все, що потрібно для отримання висококласного силосу. Адже вирощені на полі й скошені кормові трави ще потрібно зуміти правильно силосувати, аби під час зберігання вони не зіпсувалися й не втратили своєї поживності та продуктивної ефективності. І, щоб фермерські зусилля та кошти не пішли за вітром, а корівки не потерпали від неякісного корму чи голоду.

Отож, акцентуємо увагу лише на окремих важливих деталях:

 • вчасний старт скошування зеленої маси на силос і сінаж: слід враховувати морфобіологічні особливості культур — кожна має свої найоптимальніші для цього терміни, коли рослини накопичили максимальну кількість поживних компонентів; 
 • досягнення рослиною потрібної вологості (за перевищення допустимих її норм значна частина цукрів зброджується дріжджами й ефективність корму втрачається), а також чистоти кормо- та силосозбиральної техніки (бруд — це небажані бактерії);
 • швидкі темпи транспортування корму до місця силосування (запобігання втраті цінного рослинного соку й розмноженню шкідливої мікрофлори);
 • ретельне трамбування силосованої маси й належне укриття (витіснення повітря з маси й перекриття його доступу в силососховище).

Силос силосу — різниця

І це стосується не тільки його різновиду щодо компонентів, які закладають на силосування, а насамперед — якості заготовленого силосу. Бо від неї безпосередньо залежить ефективність годівлі, а відтак — продуктивність вашого стада, його здоров’я і… ваші статки та добробут.

Сусіди бувають різні… і не завжди бажані

Це стосується й рослинної маси, закладеної на силосування. Адже, окрім видимої оку сировини, її населяють численні мешканці, яких ми не бачимо, проте вони живуть, активно розмножуються, їдять, виробляють продукти своєї життєдіяльності. Ну й нехай собі б жили своїм потаємним життям, якби не одне «але»… Справа в тім, що одні з них роблять добру справу, а інші — здатні добре попсувати як середовище, в якому живуть, так і нерви власникові ферми. Йдеться про мікрофлору, яка населяє рослинну масу майбутнього силосу. Тож важливе завдання заготівельників — створити сприятливі умови для розвитку корисної мікрофлори і в буквальному розумінні перекрити кисень для дії шкідливих мікроорганізмів, які погіршують якість силосу. Це аеробна мікрофлора — плісняві гриби, що продукують отруйні речовини, які зумовлюють зігрівання, гниття й виникнення поганого запаху силосу, та гнилісні бактерії, які за доступу повітря швидко нарощують свої колонії і в процесі своєї життєдіяльності розкладають цінний елемент корму — білок і маслянокислі бактерії, що зброджують цукор, молочну кислоту, крохмаль з утворенням масляної кислоти, яка дає неприємний запах. Вони не розвиваються при рН 4,5. 

Поряд із аеробними мікроорганізмами в силосну масу попадають і анаеробні мікроорганізми (молочнокислі бактерії — саме вони зброджують цукор корму з утворенням молочної кислоти. Завдяки накопиченню молочної кислоти силос набуває приємного смаку і запаху, тому тварини охоче поїдають його. В результаті підкислення корму внаслідок молочнокислого бродіння пригнічується розвиток гнилісних мікроорганізмів і бактерій, зокрема кишкової палички. Тож завдання тваринників — швидко створити умови з потрібною кислотністю корму. Як цього досягти?

В наш час це вже не є проблемою.

Рішення є — силосний консервант!

Консерванти, або закваски для силосу, — це добавки на основі органічних кислот або живих бактерій для поліпшення силосування. Компанія «АБМ-ТРЕЙД» пропонує ефективний оригінальний біоконсервант — StabioSIL®(має відповідну ліцензію). Це силосний інокулянт, тобто продукт, створений на основі живих культур корисних бактерій. З їхньою допомогою ферментація (збродження) корму відбуватиметься набагато швидше, а головне — правильно! Тобто епіфітна мікрофлора рослин буде підсилена корисними молочнокислими бактеріями. Живі «дійові особи» препарату одразу долучаються в процес консервування для максимального виробництва бактеріями молочної кислоти. 

Ми пропонуємо два різновиди біоконсерванту марки StabioSil®StabioSIL Alfa і StabioSIL Top

StabioSIL Alfa® 

Це біологічний консервант на основі живих бактерій, які завдяки своїй діяльності підкислюють рослинну масу до оптимального значення рН і пришвидшують природне зброджування силосованої маси.

Препарат призначений для силосування злакових і бобових культур, сприяє швидкому утворенню достатньої кількості молочної кислоти, швидко знижує рівень рН, стабілізує процес ферментації, попереджує розщеплення протеїнів та вирішує проблему вторинного зігрівання після відкриття сховища.

StabioSIL Top®біологічний консервант для силосування зеленої маси та зерна кукурудзи, створений на основі живих бактерій.

Консервант призначений для силосування зеленої маси і зерна кукурудзи. Біопрепарат дає змогу швидко знизити рН та є потужним продуцентом молочної кислоти, стабілізує натуральне молочнокисле бродіння. Консервант активно припиняє розвиток клостридій і пліснявих грибів, підвищує енергетичну поживність корму, покращує аеробну стабільність силосу після відкриття сховища. 

Доведені практикою переваги StabioSIL®

 • силосний біоінокулянт сприяє інтенсивному синтезу молочної кислоти, що дає змогу швидко знизити рН закладеного корму; 
 • пригнічує розвиток клостридій;
 • припиняє ріст дріжджів і грибів;
 • надає корму приємний смак та аромат; 
 • зручний у застосуванні — не потребує використання холодоагенту під час транспортування та зберігання (StabioSIL Alfa® та StabioSIL Top® в оригінальній упаковці можна зберігати навіть за підвищення температури до 35 °С).

Чому не варто економити на консервантах?

 • По-перше, тому, що на якості кормів не економлять. Адже сумнівна економія може обійтися господарству значними збитками в разі псування силосу та, боронь боже, втрати тварин через отруєння неякісним кормом.
 • По-друге, застосування біоконсерванту значно спрощує процес силосування;
 • По-третє, це гарантія успіху — відчутне підвищення ефективності годівлі й молочнотоварної продуктивності ферми.
 • По-четверте, це здорові й задоволені тварини та спокійні нерви тваринників.

Експерти радять: варто спробувати!

Щоб бродіння відбувався в правильному руслі, потрібно пришвидшити ферментизацію корму. І цей процес активізує саме дія біоінокулянта, який за допомогою своїх живих організмів ефективно підкислить корм до потрібних показників, пригнітить шкідливу мікрофлору й забезпечить смачний, поживний і здоровий корм для тварин.

За кордоном уже давно використовують для силосування кормів ефективні біоінокулянти. Та нині вже й  вітчизняні науковці активно долучилися до створення таких розробок. І приємно зазначити, що препарати, створені за їхньою рецептурою, нічим не поступаються закордонним аналогам. До того ж, застосовувати їх можна за значно меншої інвестиції у їхнє придбання.  І серед них — силосні закваски компанії «АБМ-ТРЕЙД», створені за нашою власною, оригінальною рецептурою і якісно виготовлені на надійних іноземних високотехнологічних сучасних потужностях. Спробуйте — і переконайтеся, що воно того варте!