Успіху важливий елемент — сорбент! - ABM
Назад

Успіху важливий елемент — сорбент!

Весняно-літній період — час активної заготівлі поживних кормів на основі зелених кормових рослин і зернової складової. Цей поживний і цінний вітамінним складом корм забезпечує високою енергією тваринний організм, підвищує молочно-товарну продуктивність. Саме те, що треба і тварині, й тваринникові. Але важливо, щоб корм був іще й здоровим — не ніс загрози тваринному організму через зараження шкідливими мікроорганізмами. Адже, на жаль, практично в 100 % випадків корми для тварин контаміновані мікотоксинами.

Безпека корму — понад усе!

Завдання тваринника — не лише успішно виростити й зібрати кормові культури, а й з урахуванням усіх технологічних і гігієнічних вимог закласти на тривале й надійне зберігання для якісної годівлі тварин у період, коли їх неможливо забезпечити свіжим зеленим кормом.

Якісний корм – джерело цінних вітамінів

Здоровий корм — здорова тварина.

Це аксіома годівлі. З ознаками зараження корму так чи інакше стикалися всі. Але як уберегти тварин до появи видимих симптомів  отруєння, тобто — запобігти інтоксикації організму? Річ у тім, що зараженим може бути не лише живий організм, а й… умовно живий. Адже в заготовленому кормі теж є свої живі, хоч і не видимі оком мешканці. І добре, якщо це «доброзичливці» корму, тобто корисні бактерії, що сприяють його заквашуванню та консервуванню. А якщо туди проникли мікроби та мікотоксини?! Це таке агресивне угруповання, що здатне за короткий час звести нанівець результат вашої нелегкої багатоденної праці з вирощування й приготування кормів. Навіть завдати значну шкоду: через споживання токсичного корму можуть постраждати ваші тварини або, що найгірше, ви можете понести втрати стада чи поголів’я птиці.

Здоровий корм — здорова тварина

Знати ворога в «обличчя»

Знайомтесь: ворог  корму № 1 — мікотоксини

Серед усіх токсичних забруднювачів кормів  для тварин і птиці найвищу небезпеку становлять мікотоксини. Це отруйні речовини мікроскопічних грибів, які контамінують корми й спричинюють інтоксикацію організмів сільськогосподарських тварин. Щороку мікотоксикози призводять до величезних збитків у тваринництві та птахівництві внаслідок зниження продуктивності та падежу. 

До польових мікотоксинів відносяться Т-2 токсин, дезоксиніваленол, зеараленон і фумонізини. В умовах складських приміщень на зерні та рослинних кормах розвиваються гриби Aspergillus flavus і Aspergillus ochraceus, які продукують афлатоксини й охратоксини.

Увага! Всі мікотоксини стійкі до дії високих і низьких температур, обробки різними реагентами. Сьогодні найефективнішим методом деактивації мікотоксинів у кормах для тварин є застосування сорбентів і кормових добавок, виготовлених на їхній основі.

Помічників теж треба знати в «обличчя»! Знайомтесь: Інсорб СД

Інсорб СД — адсорбент мікотоксинів посиленого складу, особливо рекомендований для використання у кормах для дійних корів і молодняку ВРХ. Це унікальний продукт від компанії «АБМ-ТРЕЙД», розроблений для пригнічення життєдіяльності пліснявих грибів і попередження інтоксикацій у шлунково-кишковому тракті сільськогосподарських тварин і птиці.

Завдяки інноваційній формулі, адсорбуючі та допоміжні компоненти в складі Інсорб СД проявляють максимальну синергічну дію, спрямовану на поглинання та знешкодження таких загальновідомих мікотоксинів, як: афлатоксин, зеараленон, ДОН, фумонізин, Т-2 токсин, охратоксин і низки мікотоксинів, що синтезуються грибами роду Fusarium.

Коли застосовуємо Інсорб? 

  • якщо в сировині виявлено плісняві гриби;
  • за появи клінічних ознак отруєння тварин мікотоксинами;
  • якщо в складі кормів є сировина  з підвищеним умістом антипоживних речовин.  

 Переваги Інсорбу: 

  • легко поєднується з лікарськими засобами та іншими кормовими добавками; 
  • ефективно працює в широкому діапазоні рH;
  • потужна сорбційна ємність —  понад 385 од.; 
  • не викликає дисбактеріозу та не пошкоджує слизової оболонки;
  • низька норма введення: сорбуюча поверхня 1 кг Інсорбу дорівнює площі 400 га.

Тварини обирають безпечний корм, а тваринники — Інсорб!