Демпінг цін, низька якість продукту й висока конкуренція. Основні виклики комбікормового ринку - ABM
Назад

Демпінг цін, низька якість продукту й висока конкуренція. Основні виклики комбікормового ринку

Демпінг цін, низька якість продукту й висока конкуренція — експерт розповідає про основні виклики комбікормового ринку.

Сировинні ринки неначе змагаються між собою, хто ж зробить більш динамічний графік з більшою кількістю згинів. Це прямо впливає на виробництво кормів для тварин. Про поточну ситуацію на комбікормовому ринку України розповів менеджер по роботі із ключовими клієнтами (напрям свині, птиця) компанії «АБМ-ТРЕЙД» Іван Папірник.

Що одному добре, то іншому — зле?

Ціни на зернові продовжують бити рекорди. І якщо одні аграрії у виграші від таких цін, то середні й дрібні фермери, які займаються тваринництвом, вимушені працювати в мінус або взагалі закриватися. Так, ціни на комбікорм за останні 3-4 роки кожні 7-8 місяців піднімалися загалом на 10-15%. Особливо критичним виявився 2020 р., коли ціни на пшеницю зросли більш ніж на 50%, на соєвий шрот — приблизно на 42%, а на соняшниковий — на 39%.

Якщо враховувати те, що в структурі собівартості продукції птахівництва й свинарства комбікорм займає до 70%, то половина фермерів, які працювали виключно на покупній сировині, вимушена була в минулому році закритися. Ті аграрії, які, крім тваринництва, займаються рослинництвом, — ще якось тримаються на плаву.

Що стосується великих виробників, то в них зовсім інша маржинальність, бо вони можуть самі виробляти корми. У їхній структурі є рослинництво та свої мінікомбікормові заводи. Їм потрібно тільки закупити складові для комбікорму та премікси.

Читайте також: Рецепт здорової ферми. Як працює АБМ-Трейд

Читати далі на Latifundist.com